Wybieramy szklaną kabinę prysznicową

Wybieramy szklaną kabinę prysznicową

Wybór kabiny prysznicowej, która będzie odpowiednia do Naszej łazienki nie jest najłatwiejszy, bo jeśli kabina to jak duża, a co jeśli mamy skosy czy łuki na poddaszu na przykład? Inni mają kłopot czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową, bo On woli długą kąpiel, a Ona szybki prysznic. W dużych łazienkach nie ma problemu można zrobić obie opcje, a w małej łazience kabina prysznicowa będzie wprost idealnym rozwiązaniem.

Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje kabin szklanych:
– przyścienne
1. dwa (lub więcej) parawany szklane z odpływem liniowym
2. montujemy brodzik lub robimy odpływ liniowy, wykonujemy dwie ścianki szklane z drzwiami szklanymi przymykowymi lub przesuwnymi

– narożne
1. najczęściej stosuje się drzwi przymykowe lub przesuwne z jedną ścianką szklaną. Można to robić zarówno przy odpływie liniowym jak i na brodziku czy nawet wannie
2. montujemy jeden parawan szklany do ściany i wykonujemy odpływ liniowy

Wybierając szklaną kabinę prysznicową zwróćmy uwagę na wymiary Naszej łazienki, aby nie kolidowała ona później z innym jej wyposażeniem. Poza wielkością kabiny ważny jest odpowiedni dobór drzwi (jeśli się na takowe zdecydowaliśmy): przymykowe czy przesuwne. Przesuwne drzwi, w odróżnieniu od przymykowych, nie wymagają dodatkowego miejsca na ich otwarcie. Istotną kwestią jest także montaż kabiny na brodziku/wannie lub bezpośrednio na podłodze, jeśli są ku temu warunki. Na pewno kabina postawiona na podłodze jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy ruchowo-stawowe, gdyż wchodzenie do brodzika czy wanny jest często utrudnione.

W każdym przypadku wymiary i kształt kabiny oraz kolorystykę i okucia dobieramy wg pomysłu klienta tak, by stworzyć łazienkę na miarę Waszych potrzeb.

Wybieramy szklaną kabinę prysznicową
szklane kabiny łazienkowe
template-tresc.php