Balustrady szklane

  • Home
  • /
  • Balustrady szklane

Balustrady szklane to przede wszystkim zabezpieczenie, ale również ozdobna część budowli. Konstrukcję do balustrad przeszklonych stanowią głównie elementy ze stali nierdzewnej lub aluminium, ale także profile stalowe w zależności od projektu i miejsca przeznaczenia.

Balustrady szklane mocuje się do posadzki lub do policzka schodów, punktowo lub w profilu (tzw. listwa do balustrady szklanej). Wybór odpowiedniego systemu mocującego balustrady zależy od konstrukcji i architektury budynku oraz co najważniejsze od preferencji klienta.

Najczęściej wykonywaną balustradą jest balustrada całoszklana, której tafla szklana (hartowana ESG lub laminowana VSG) stanowi konstrukcję nośną montowaną w listwie (szynie) za pomocą specjalnych klinów.

W zależności od zapotrzebowania klienta tafle szklane stabilizowane są za pomocą specjalnych rotul lub poprzez zamocowanie poręczy, np. ze stali nierdzewnej lub drewna. Możliwości jest wiele, sami wybierzcie to co dla Was jest najlepszym rozwiązaniem.
Szkło użyte do wykonania balustrad musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Wyróżniamy szkło laminowane VSG oraz hartowane ESG, które w połączeniu ze sobą dają najwyższej klasy bezpieczeństwo.

VSG to szkło warstwowe, klejone – po stłuczeniu takiego szkła jego drobiny pozostają na swoim miejscu, przyklejone do foli PVB użytej do sklejenia tafli.

ESG to szkło hartowane o podwyższonej wytrzymałości na zmiany temperatur oraz uderzenia – po stłuczeniu rozpada się na tysiące drobnych, nie ostrych kawałków, dzięki czemu unikniemy ryzyka zranienia

Balustrada szklana jest produktem szczególnie polecanym dla klientów ceniących sobie wysoki poziom estetyki, nowoczesne rozwiązania i trwałość konstrukcji. Daje możliwość harmonijnego wykończenia schodów czy antresoli, zapewniając przy tym poczucie pełnej ochrony. Dodaje innowacyjnego wyglądu oraz wrażenia większej przestrzeni.

Dowolność kolorystyczna przy wyborze szkła do balustrad oraz okuć umożliwia Państwu komponowanie wyglądu i kształtu balustrady niemalże bez ograniczeń. Balustrady szklane to solidne i eleganckie rozwiązanie zapewniające maksimum bezpieczeństwa i gwarancja komfortu użytkowania.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferty balustrad prosimy o mail na adres salon@eskaro.pl

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia Naszych realizacji i skorzystania z oferty balustrad salonu Eskaro.

Salon Eskaro powstał z myślą o klientach, którzy cenią sobie piękno, estetykę oraz komfort przy urządzaniu wnętrz. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie stosowania szkła w budownictwie, a naszym klientom oferujemy kompleksową realizację zleceń – projektowanie, pomiary, realizacja, dostawa oraz profesjonalny montaż.

Skontaktuj się !

ul. Sobieskiego 53 (teren ZREMB) 58-500 Jelenia Góra Telefon:+48 75 700 00 13, +48 885 255 155 Email:salon@eskaro.pl www:http://eskaro.pl
© Copyright 2018 - ESKARO